Ahoj,

jsem Markéta a miluju focení :)

Neochudím vás o klišé věty, jako jsou: Již jako malá jsem s radostí fotila na dovolených naší rodinu a k nelibosti mých rodičů jsem plýtvala filmem na fotkach, kde ne vždy byly všechny končetiny. V pubertě jsem dostala svůj první foťák a jako modely si stavěla svýho bráchu, naše psy, babi a dědu na výletech s klubem českých turistů atd atd :)

Ale až moje rizikové těhotenství  v roce 2016 s druhým dítětem, kdy jsem nesměla nic dělat (což já neumím), mě přimělo k tomu pořídit si svoji první zrcadlovku a půl roku na gauči využít k tomu se s ní naučit. 

Miluju se neustále dozvídat nové informace, vzdělávat se a zlepšovat, zúčastnila jsem se několika kurzů a workshopů pod vedením např. Ondřeje Uhlíře, Kristýny Kvapilové, Kateřiny Janišové, Kenjiho, Františka Konopy, Denise Fueca, svatebního Origins workshop atd. a určitě v tomhle směru ještě nekončím :) 

Původní plán byl fotit jen své psy, to se trochu zvrtlo a začla jsem fotit i cizí psy, ale i to se zvrtlo a čím dál tim víc lidí chtělo mít fotky se svými psy a najednou se to zvrtlo úplně a lidi už chtěli fotit i bez psů, a tak mě vlastně oni sami nenápadně posunuli tam, kde jsem teď a já jim za to děkuji :)

Od roku 2018 také spolupracuji s psím útulkem v Borovně, několikrát za rok jim přijedu nafotit pejsky a na konci roku tvoříme kalendář na podporu útulku pro další rok. A je to ta nejlepší spolupráce ever! Taková ta, co má smysl a strašně moc mě naplňuje :)

Co se týče svateb, ty jsem nechtěla fotit nikdy, ale opět vesmír chtěl, že jsem v září 2020 na začátku 8.měsíce mýho třetího těhotenství fotila svojí 1. svatbu a tak strašně moc mě reportážní styl focení chytl, že jsem se rozhodla nabízet focení svateb i nadále.

Děkuji všem svým klientům, kteří mě neustále posouvají a se kterými si focení vždycky na 100% užiju a díky tomu mně to baví čím dál tím víc. Snažím se, aby i pro ně bylo focení příjemným zážitem a neodnesli si z focení jen fotky, ale i zábavné vzpomínky. Těším se, co přinesou další roky :)