LÁSKA

Celou mě prostupuje.

Je všude ve mně.

V každičký buňce mého těla. 

Občas jí v sobě cítím tolik, že mám pocit, že už to ani neunesu. 

Možná proto mám tři děti, pět psů a kočku. Potřebuju tu lásku rozdávat.

Vždycky jsem v tomhle byla trochu jiná. Mám extrémně vyvinutou empatii, za což jsem opravdu vděčná, ale ne vždy je to jednoduché. Na svět se téměř pořád dívám v růžových brýlích a snažím se na všechno a všechny nahlížet z více úhlů. Každý člověk je ve svým jádru krásný, jen někdy jsme líní to jádro hledat. Každá situace, i ta sebe víc špatnější, obsahuje něco, co je nám ku prospěchu, jen někdy trvá dlouho, než to pochopíme. 

Celý život jsem se hledala, nemohla jsem najít směr, kterým má cesta povede. Já totiž nemůžu pracovat bez lásky... Potřebuji do své práce dávat srdce, jinak cítím, jak mnou prostupuje šeď, která zabíjí ty rozzářené buňky... 

Když dáváme pozor, život nás nakonec ale dovede na tu správnou cestu. Moje momentální cesta je ukazovat lásku skrz fotografii. 

Nikdy asi nebudu fotit výhradně jen jeden žánr, protože mě baví všechno, kde se láska objevuje. Ať už se jedná o:

  • párové focení - kde jste jen vy dva, vaše láska a možná motýlci v břiše, vaše intimita, blízkost, důvěra...
  • rodinné focení - které je vždycky trochu divočejší a nikdy nevíme, co z toho vznikne. Jen necháme děti být dětmi, protože v těch je ta nejupřímnější a nejčistější láska.
  • těhotenské focení - co může být silnějšího než mateřská láska? A věřte mi, mám na vlastní kůži ozkoušeno, že děti milují dívat se, jak je měla maminka v bříšku :) 
  • focení čerstvých miminek - protože u toho jsem vždy nejvíc naměkko, nikdy nepřestanu považovat zrod života za ten nejkrásnější zázrak.
  • svatby - může být lepší místo, kde kulminuje tolik lásky? tolik emocí? Nemůže! Nikdy dřív mě nenapadlo, jak může být focení svateb naplňující... Procházet se mezi lidmí, kteří jsou štastný a zachycovat lásku a emoce... 
  • boudoir - každá žena je nádherná, ale málokterá je se sebou na 100% spokojená. Tohle focení ženské krásy dodává ženám sebevědomí a pomáhá znovu objevovat lásku k sobě. Sama jsem si vyzkoušela jaké to je.... Najednou jsem nebyla ta máma, která si dost často nestíhá umýt vlasy a když už si jednou za čas nalakuje nehty, tak pak další dva týdny chodí s oloupaným lakem. Máma, která neustále bilancuje mezi dětmi a prací, aby do všeho dávala 100%, a tak bývá dost často přepracovaná a zapomíná sama na sebe. Najednou jsem viděla sama sebe, takovou jaká doopravdy jsem, byla jsem žena, která se nemusí pořád obalovat silnou slupkou, byla jsem uvnitř křehká, navenek krásná i se svými nedokonalostmi, které na sobě vidím. 

Tak tohle jsem já.

Markéta,

která cítí obrovskou vděčnost za to, kam jí život zavál. Vděčnost všem, kteří si to nejdůležitější, co v životě může být - LÁSKU - nechávají zachytit právě ode mě... 


Miluju se neustále vzdělávat a posouvat dál, abych nezůstala zacyklená na jednom místě a předávala vám stále lepší a lepší fotky.

Pravidelně se účastním různých workshopů a vzdělávacích akcí.

Zúčastnila už jsem se workshopu u: 

Kristýny Kvapilové, Ondry Uhlíře, Kenjiho, Denise Fueca, Kateřiny Janišové, Františka Konopy, Jany Kupčákové, Origins Workshop 1 a 2 atd.