Horská chata Pancíř

23.04.2022

Aleš & Terka

Je konec dubna a venku panuje klasické aprílové počasí. 

Zima jak blázen :D

Všichni klepou kosu, ale na tuhle svatbu se všichni svatebčané obzvláště těší. Bude to totiž fakt zábava.

Aleš je záchranář u horské služby, Terka učitelka tělocviku a trenérka lezení. Na Šumavě žijí a Pancíř je skvělou volbou pro jejich svatební den. Nechybí ani jejich roční syn Matýsek.

Od rána panuje skvělá nálada. Oboum to náramně sluší a venku v lese proběhne "first look" - Aleš poprvé vidí Terezku v šatech. Tento dojemný okamžik si nechali sami pro sebe. Následuje netradičně oběd s rodinou a nejbližšími přáteli. Po obědě už se schází zbylá část Šumavy a obřad může začít. 

Obřad je na krásném místě s výhledem na jejich milované hory. A i když ledaskdo cvaká zuby zimou, úsměv to nikomu nevezme. Po obřadě je čekají úkoly, které jim připravili jejich vypečení kamarádi :) Šumaváci nedají Alešovi nic zadarmo a podle mě už všichni zapomněli, že je jim zima. Všichni se skvěle baví, nad úkoly, které Aleš dostává. Musí si vydražit výbavu - pohorky, kolo, flintu, lyže, ochranný oblek atd. Vše si musí vzít na sebe a když říkám vše, myslím tím opravdu vše :) Nohy v lyžích mu přilepí k pedálům na kole a už jede k druhýmu stanovišti, kde musí střílet na terč, stejným způsobem musí přejet ke kládám a nařezat dřevu a najednou... co to vidí oko mé modravé - Terezku mezi tím unesli na střechu a Aleš jí musí vylézt zachránit.

Vše dobře dopadlo, oba si ještě dali připravenou dráhu na dvojkole a vyrážíme sami spolu a s kameramanem na skialpy. Resp na poslední plácek sněhu, který tu ze zimy zbyl. Oba dva jsou nadšení skialpinisté a mít fotky na skialpech ve svatebním je jejich sen. Samozřejmě nechybí ani Matýsek v sáňkach. 

Zbytek svatby se nese ve stejné atmosféře jako do teď. Všichni se skvěle baví, Aleš s Terkou dostanou ještě pár úkolů. Počasí se ještě trochu víc pokazí a padne mlha. Skupinové fotky děláme na balkoně, aby to svatebčani neměli daleko a já spolu s Terkou a Alešem mrzneme než se všichni vystřídají :) Na párové fotky se jdeme projít do mlhy a i když by se mohlo zdát, že byo opravdu ošklivě, mlha dodala fotkam krásnou atmosféru.

A pak už se jen tančilo, zpívalo a jsem si jistá, že tuhle svatbu si všichni užili na 100%! Prostě tak, jak to šumaváci umí!! :)